Průmsylové haly - Pragmet
Průmyslové haly - GSP
Rodinné domy - Vila Chodov

YTONG, omítky vnitřní a vnější



Z nabídky firmy Xella Porobeton CZ,s.r.o. zcela zmizela podpora úpravy povrchů pro vnitřní a vnější omítky. Na tuto otázku nedokážou korektně odpovědět ani obchodní zástupci. Jak omítat YTONG ?

 

Jako odpůrce plynosilikátů a porobetonových konstrukcí vůbec opět pro dvou letech řeším problém jak správně, systémově a garantovaně splnit požadavek investora. Postavit dům ze systému YTONG. Po prostudování podkladů a technických listů publikovaných na www.xella.cz v podrobných *.pdf výstupech jsem nikde nenašel materiálovou specifikaci pro omítky vnitřní a vnější.

Současný trend je "Flexibilní tmel na bázi cementu + perlinka 4x4mm + štuková malta", například kombinace "BOTACT M19 + PERLINKA 4x4 + HASIT 860". Výrobce však tento postup zcela zavrhuje, na dotazy "Co je technologicky správné" jen nepřímé odpovědi, výrobce má pořádnou díru. Jednáno s regionálním zástupcem pro Mladou Boleslav.

V prospektech ke stažení jsem pro názornost vybral podklad, kde je fotografie zedníka, který omítá patrně sádrovou omítkou, kde ji vzal a co je to za produkt nám výrobce nesděluje, zde je odkaz na prospekt.

Čím omítá tento zedník zdivo YTONG ?

V současné době technický dotaz řeším s jedním z autorizovaných prodejců a o výsledcích Vás budu podrobně informovat. Dle telefonických informací byly doporučeny negarantovaně, nespecifikovaně materiály od společnosti RIGIPS a BAUMIT.

Popraskané příčky a zdivo z bloků YTONG jsou velmi častý problém, řešení je dle mého názoru demolice a nahrazení keramickým zdícím materiálem, příčky např. sádrokartonové. Tam výrobce myslí na garance celého systému !

 

 
Tisk
Zpět