Průmsylové haly - Pragmet
Průmyslové haly - GSP
Rodinné domy - Vila Chodov

Dřevěné stropy, ponechat nebo nahradit



Dřevěné stropy - likvidace dřevěných stropů je asi velká móda, pokud jsou trámy zdravé, jedná se o nejhorší krok pro stavbu.

 

Dřevěné stropy, jednoduché, dvojité, rákosové - bourat nebo sanovat ?

Mnoho vlastníků nemovitostí se mylně domnívá, že dřevěný strop je špatný, nemá živostnost, vyhnije a spadne a podobné obavy,. Často pak do objektu zbytečně hrnou betonové či hurdiskové stropy, které zdaleka nemají tak dobré tepelné a zvukové vlastnosti.

Než začnete dřevěné stropy bourat :

  1. Udělejte sondy a prověřte stav zhlaví a záklopů
  2. pokud jsou zhlaví napadená škůdcem či hnilobou, poraďte se se statikem, často je stav schopen pomocí injektáže a příložkování schopen přežít dalších sto let. Mnohdy je dřevo naprosto zdravé a jedná se o poplach pro 3 prkna po zatékání.
  3. Dobře si spočítejte náklady na nový strop a na úpravu stávajícího

Na příkladu vidíte, jaké stropy jsou schopni investoři zlikvidovat, nová stropní konstukce z HURDIS vyjde na ploše 118m2 na 324 tisíc Kč, oprava stávajícího by však stála včetně povrchů jen 112 tis Kč. Nepochopitelné jevy, 2 stropy v objektu.

Trámový strop - demontáž

V detailu vidíte, že je taktéž nutné ubourat i příčky, tedy kvalitní cihelné příčky přes 2 podlaží jsou v trapu, další peníze, opravdu se vyplatí takové kroky zvážit !

Trámový strop - demontáž, pohled

Zdravé stropní konstruce tedy doporučuji ponechat, napadené sanovat jen pokud je to ekonomické dle stupně poškození a typu škůdce (houba či hmyz). Trámové stropy se záklopem mají ve většině případech mnohem lepší parametry než moderní skladby konstrukcí. Věříme, že jsme Vás inspirovali.

 

 
Tisk
Zpět